Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

tydzien ksiazki regionalnejW ramach działań poświęconych Setnej Rocznicy Niepodległości Polski i ogłoszonym przez MBP konkursem „Turniej Wiedzy o Hajnówce” w bibliotece szkolnej zaprezentowano książki regionalne. Książki polecamy naszym czytelnikom, a szczególnie uczestnikom konkursu.

Literatura piękna związana z naszym regionem cieszy się dużym zainteresowaniem i jest wypożyczana. Okazuje się, że książka wyeksponowana szybciej trafia do rąk czytelnika. Zapraszamy do lektury.

8 marcaZ okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w bibliotece szkolnej został zorganizowany „Tydzień Literatury Kobiecej”. W wypożyczalni szkolnej została wyeksponowana literatura kobieca. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę okazywali niezwykłe zainteresowanie ekspozycją i chętnie przeglądali literaturę i wypożyczali książki do domu.
W czasie tygodniowej wystawki, przewinęło się wiele tytułów książki obyczajowej, często nie zauważanej przez naszych czytelników na półkach bibliotecznych.
Okazja do świętowania Dnia Kobiet była dobrym pretekstem do promocji księgozbioru bibliotecznego i zwiększyła się ilość wypożyczonych książek.

 

 

 

 

8 marca 2

Czytamy przedszkolakomJuż kolejny raz odbyło się czytanie literatury dziecięcej przedszkolakom. Wiersze i opowiadania czytały uczennice gimnazjum. Dzieci lubią te czytające spotkania. Chętnie odpowiadają na pytania, dyskutują, same recytują znane wiersze. Tym razem gimnazjalistki czytały w języku białoruskim. Przedszkolaki miały wielką frajdę podczas tłumaczenia nieznanych słów i wyrażeń. Takie spotkania będą kontynuowane w następnym roku szkolnym.

Back to top