Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

9W dniach 09 - 12 kwietnia 2018 roku odbyła się już druga w tym roku szkolnym autokarowa pielgrzymka do Poczajowa na Ukrainie. Uczestniczyła w niej młodzież z naszej szkoły, pod opieką ks. Andrzeja Busłowskiego, pani wicedyrektor Niny Łukasik, pani Lilli Busłowskiej, oraz trzech przesympatycznych pań - mam naszych młodych pielgrzymów.

Podróż rozpoczęliśmy o godz. 22.00 spod HDK, po pożegnaniu  się z rodzicami oraz trzykrotnym odśpiewaniu modlitwy "Christos Woskresie". Mimo późnej pory nie byliśmy zmęczeni, a w autokarze było słychać wesołe rozmowy i śpiewy. Dopiero po przekroczeniu polsko - ukraińskiej granicy, wszyscy zasnęliśmy. Około godziny 10.00 dotarliśmy do Krzemieńca - miasta Juliusza Słowackiego, stamtąd wyruszyliśmy do małej miejscowości Onyszkowcy, gdzie najodważniejsi zanurzyli się w Istoczniku - źródle św. Anny. Niestety w tym roku nie udało nam się nam wejść na  Bożą Górę, gdyż tuż przed nią mieliśmy awarię  autokaru.

W Ławrze Poczajowskiej uczestniczyliśmy w porannych oraz wieczornych nabożeństwach, podczas których mogliśmy przyłożyć się i ucałować Poczajowską ikonę Bogurodzicy, ślad stopki Matki Bożej odbitej na skale, relikwie św. Hioba oraz św. Amfiłochiusza, a także wejść do pieczary św. Hioba. Odwiedziliśmy również cmentarz monasterski, gdzie pomodliliśmy się przy  grobie św. Amfiłochiusza. Byliśmy też w skicie św. Ducha. W wolnym czasie kupowaliśmy pamiątki, a niektóre z dziewczyn pomagały przy przygotowywaniu posiłków w kuchni monasterskiej.

Do Hajnówki wróciliśmy w czwartek po godz. 23.00.

Wszyscy miło wspominamy ten wyjazd. Pełni wrażeń i wzbogaceni duchowo czekamy na następny!!!

tekst: Agnieszka Sawczuk , kl.1A LO

zdjęcia Aleksandra Busłowska, , kl.1A LO

Back to top