Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

 mg 1397Dnia 27 kwietnia 2018 r. nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum, którym przyszło pożegnać się w końcu z murami Liceum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce i wyczekiwać matury. W uroczystości, poza samymi abiturientami, ich wychowawcami i rodzicami, dyrektorem oraz gronem pedagogicznym, wzięli udział arcybiskup bielski Grzegorz, przedstawiciel ambasady Białorusi w Polsce — Jury Kałabukau — wicestarosta Jadwiga Dąbrowska, przewodnicząca rady rodziców Lucyna Ruszuk oraz klasy drugie i pierwsze.

Całość rozpoczęła się o godzinie 13:00, kiedy to klasy trzecie wraz z wychowawcami weszły na aulę szkoły, a zaraz po nich wprowadzony został sztandar szkoły. Po dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpił uroczysty moment przekazania sztandaru przedstawicielom klas drugich. Gdy zaś padło słowo „spocznij”, dyrektor rozpoczął właściwą część uroczystości. Głos po nim zabrali także biskup, ambasador, pani wicestarosta, pani Ruszuk oraz przedstawiciele klas drugich. Każdy życzył tegorocznym abiturientom wszystkiego, co najlepsze, dawał rady w sprawie dorosłego życia oraz oczywiście uspokajał przed maturą, jak i trzymał kciuki za rewelacyjne wyniki. Nie mniej serdecznych słów padło z ust pana Karczewskiego, który to wystąpił z prezentacją bazującą na wspomnieniach ze wspólnie spędzonych trzech lat.

Nadeszła jednak formalna część uroczystości — rozdanie świadectw oraz dyplomów wyróżniających m.in. za udział w punkcie krwiodawstwa, wolontariacie czy też za osiągnięcia sportowe. Rodzice z kolei mogli z dumą odebrać listy gratulacyjne. Po wszystkim głos zabrali przedstawiciele klas trzecich, którzy szczerze dziękowali za wspólną naukę, za wszystkie sukcesy, które odnieśli w czasie pobytu w tym liceum. Nie zabrakło żartobliwych form, które jednak nie przyćmiły poruszającego serca „Przepraszamy. Dziękujemy. Będziemy pamiętać”.

Po wyprowadzeniu sztandaru uroczystość dopełnił dodatkowo występ zespołu „Zniczka”, który poza tradycyjnym repertuarem wystąpił z nowością tj. wykonaniem utworu „Ściernisko”. Każdy szybko podłapał melodię i chwilę później cała aula rozbrzmiewała radosnym śpiewem mieszającym się ze łzami pożegnania.

Uroczystość zakończyła się około godziny 15:00. Dla każdego, a w szczególności już dla samych abiturientów, były to zarówno dwie godziny przepełnione cudownymi wspomnieniami, jak i świadomością końca pewnego etapu w ich życiu, łączącego się z początkiem kolejnego — całkowicie innego, nieznanego, czekającego na ich nadejście.

Wiktoria Domańska II A

Back to top