Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

zdjecie tytulowe21 kwietnia w Białymstoku odbył się etap okręgowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, w których wzięła udział również reprezentacja naszego Szkolnego Klubu PCK „BIAŁORUS”. W zawodach uczestniczyły zespoły złożone z 5 osób. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Milena Wołonciej, Maja Miszczuk, Justyna Pawluczuk, Łukasz Woroniecki i Sebastian Kiendyś, który podczas zawodów pełnił funkcję kapitana zespołu. Całej akcji odbywającej się na Rynku Kościuszki towarzyszył zlot motocyklistów.

 

Nasi uczniowie musieli stawić czoła specjalnie zaaranżowanym sytuacjom, w których pozoranci odgrywali realne wypadki. Poziom adrenaliny sięgał zenitu, ale uczestnicy zachowywali zimną krew i bez przeszkód radzili sobie z kolejnymi zadaniami. Każda szkoła pokazała bardzo wysoki poziom umiejętności oraz opanowania. Pomimo, że rywalizację zakończyliśmy na szóstym miejscu, zostaliśmy dostrzeżeni przez sędziów zawodów. Kapitan naszej drużyny został wyróżniony dyplomem dla najaktywniejszego zawodnika mistrzostw.

Dla wszystkich uczestników był to z pewnością dzień pełen wrażeń i liczymy na to, że w następnym roku zostanie on powtórzony z jeszcze lepszym wynikiem.

Sebastian Kiendyś

 

Back to top