Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

3 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy z cyklu “Czy znasz twórczość...?”. W tym roku nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie w składzie: Brygida Buszko, Klaudia Koc i Kuba Kazimiruk . Gimnazjaliści zmagali się z znajomości treści zbioru opowiadań Barbary Mikulskiej: “Babunia”, “Lunitki”, “Tatuaż” oraz “Łzy boga deszczu. Nosicielka”.

Natomiast nasze liceum reprezentowała Natalia Nazaruk, która musiała wykazać się znajomością treści książek Anny Kamińskiej, “Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”, ”Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” oraz “Wanda Rutkowska. Opowieść o życiu i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”.

Konkurencja wśród uczestników była bardzo duża i trzeba było wykazać się bardzo szczegółową znajomością zalecanych lektur jak i biografii autorów tych książek. Na konkursie spotkali się uczniowie z wielu podlaskich szkół m.in. Białegostoku, Białowieży, Siemiatycz, Narwi, Sokółki, Zabłudowa, Poświętnego, Wasilkowa, Turośli Kościelnej czy Czarnej Białostockiej.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa książek wśród młodzieży szkolnej.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy odwagi w zmaganiu się z literaturą współczesną i życzymy wielu satysfakcji z czytanych książek.

linia2

IMG_20181116_092536
IMG_20181116_095518
IMG_20181116_095704
Previous Next Play Pause
1 2 3

Back to top