Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Dnia 26.11.2018 r. w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbyła się młodzieżowa konferencja podsumowująca warsztaty „Zaakceptuj żubra” realizowane w ramach projektu „Puszcza i ludzie”. Uczniowie pięciu hajnowskich szkół zaprezentowali efekty swojej ponad półrocznej pracy dotyczącej szeroko rozumianej problematyki biologii i ochrony żubrów w naszym regionie. W konferencji uczestniczyli uczniowie klas drugich uczący się biologii w zakresie rozszerzonym. Mieli oni okazję zobaczyć różne formy przekazu min.reportaż, film, spektakl teatralny, komiks i poster naukowy. Grupa ponad 25 uczniów z naszego liceum przygotowywała postery i ich zadaniem było zaprezentowanie na tzw.sesji posterowej efektów naukowych poszukiwań w zakresie wybranej problematyki. W ramach projektu opracowano pięć posterów i wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z prezentacją tematu ze sceny HDK.
Wszystkim prezentującym serdecznie dziękuję za prawdziwie naukowe zaangażowanie.
Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do przeanalizowania zamieszczonych poniżej posterów. Tematyka ochrony żubrów ciągle budzi gorące dyskusje zarówno wśród naukowców jak i mieszkańców regionu.
Warto jest mieć na ten temat własne zdanie, poparte rzetelną wiedzą. Postery stanowią taką „wiedze w pigułce” , w dodatku podaną w ciekawej formie.

Poster 1

Poster 2

Poster 3

Poster 4

Back to top