Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Dnia 14 marca w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie  otwarte dla mieszkańców pt. "Globalne zmiany klimatyczne a lokalne konsekwencje przyrodnicze w Puszczy Białowieskiej". Spotkanie realizowane było w ramach projektu "Puszcza i ludzie". Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch ciekawych wykładów, dr Aleksandry Kardaś „Globalne zmiany klimatyczne – jakie są jego przyczyny i mechanizmy” oraz  dr hab. Bogdana Jaroszewicz „Wpływ globalnych zmian klimatycznych na przyrodę  Puszczy Białowieskiej”.  Po każdym wykładzie była możliwość dyskusji ekspertów z audytorium nad lokalnymi przejawami zmian klimatu, ich obserwowanymiskutkami i ewentualnymi prognozami na przyszłość.  Temat poruszył słuchaczy i dyskusja była momentami bardzo gorąca, a zabierający głos wykazali się ogromną wiedzą z zakresu biologii, geografii czy klimatologii.    

   W spotkaniu uczestniczyli również  uczniowie naszego liceum,  którzy poniżej  dzielą się swoimi przemyśleniami :

  " Wykłady przedstawione przez autorytety w dziedzinie zmian klimatu poszerzyły znacznie moją wiedzę, obalono kilka mitów i jeszcze dobitniej zrozumiałam, jak ważną role odgrywa walka z globalnym ociepleniem"

Agnieszka Świć  kl.IB

  "Dzięki spotkaniu dotyczącemu globalnych zmian klimatycznych i ich konsekwencji w Puszczy Białowieskiej otrzymałem wiele istotnych informacji które mogę wykorzystać na co dzień. "

Krystian Poskrobko  kl.IIB

  "Nawet niewielkie zmiany klimatyczne mogą mieć duży wpływ na środowisko naturalne i nasze życie. "

Mateusz Malisz  kl.IA

   Spotkanie odbyło się w przeddzień  Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który miał miejsce 15 marca w ponad 30 miastach Polski i w kilku tysiącach miast  w 82 krajach na świecie. Zapoczątkowała to zdeterminowana piętnastoletnia uczennica, Greta Thunberg, która 20 sierpnia 2018 r. zamiast do szkoły poszła pod szwedzki parlament z napisem „Szkolny strajk dla klimatu”. 

Warto zainteresować się tematem zmian klimatu i pomyśleć co może każdy z nas zrobić zanim jest jeszcze taka  możliwość. 

Dziękujemy realizatorom projektu „Puszcza i ludzie” oraz Starostwu Powiatowemu w Hajnówce za możliwość uczestnictwa w kolejnym ciekawym przedsięwzięciu. 

Alina Plis 

linia2

IMG_20190314_171148
IMG_20190314_171539
IMG_20190314_175353
IMG_20190314_183128
IMG_20190314_184713
IMG_20190314_185018
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Back to top