Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

W dniach 28 – 30 marca 2019 r. Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się finał centralny XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do finału zakwalifikowało się 64 uczniów z 58 szkół z całego kraju a w tym Natalia Dmitruk z kl.IIB oraz Patryk Janczuk z kl.IA naszego liceum. Część konkursowa składa się z dwóch etapów – testu pisemnego i zadania tematycznego. Zmagania konkursowe trwały dwa dni ale organizatorzy zadbali też o to aby ciekawie wypełnić czas pomiędzy kolejnymi etapami olimpiady. Mogliśmy uczestniczyć w wykładach min. prof. Gawęckiego - „Wiedza i para wiedza o zdrowym odżywianiu” czy dr Arlety Drozd - „Dlaczego warto czytać etykiety – czyli jak nie dać nabić się w butelkę przy sklepowej półce”. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka autokarowa -„Szczecin –Paryż północy”.

   Finał olimpiady był dla nas bardzo udany – Patryk Janczuk uzyskał tytuł finalisty a Natalia Dmitruk tytuł laureatki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Ponadto Patryk dostał nagrodę specjalną dla najmłodszego finalisty etapu centralnego. Zarówno Patryk jak i Natalia otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz uzyskali indeksy na wiele kierunków studiów i szereg profitów w postępowaniu rekrutacyjnym min na medycynę. Nieocenione również wydaje się nabycie ogromnej ilości wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia, która przyda się każdego dnia.

   Co o swoim udziale w olimpiadzie myślą jej tegoroczni bohaterowie ...

„Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu dał nam dużo satysfakcji. Mogliśmy rozwinąć skrzydła i zagłębić się w dziedzinie żywienia, która okazała się bardzo ciekawa i potrzebna w życiu. Wyjazd do Szczecina był dużym przeżyciem. Miasto jest zachwycające i na pewno wrócimy tam ponownie. Poszerzyliśmy swoje horyzonty, poznaliśmy ciekawych ludzi i zdobyliśmy ogrom wiedzy, która na pewno przyda nam się w życiu. Mieliśmy okazję wziąć udział w interesujących warsztatach dotyczących miksologii oraz w wykładach. Nasze wysiłki były tego warte, bo niezwykle dużo zyskaliśmy.

Do Hajnówki wracamy z tarczą a nie na tarczy, z wieloma nagrodami i pięknymi wspomnieniami. Jesteśmy wśród najlepszych w Polsce! Natalia Dmitruk i Patryk Janczuk

     Byliśmy bardzo dumni gdy wśród najlepszych szkół wymieniano II Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Komitet Główny skierował do Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszego liceum serdeczne gratulacje, które z przyjemnością przekazujemy.

 Alina Plis

linia2

20190329_163439
20190330_121853
grupowe2
IMG_9782
dyplom1patryk
dyplom2patryk
dyplomnatalia
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

Back to top