Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Dnia 26 kwietnia 2019 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum, którym przyszło pożegnać się w końcu z murami Liceum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce i wyczekiwać matury. Całość rozpoczęła się o godzinie 10:00, kiedy to klasy trzecie wraz z wychowawcami weszły na aulę szkoły, a zaraz po nich wprowadzony został sztandar szkoły. Po wysłuchaniu hymnu nastąpił uroczysty moment przekazania sztandaru przedstawicielom klas drugich.

Po zajęciu swoich miejsc przez dyrekcję, grono pedagogiczne, zaproszonych gości, abiturientów oraz uczniów klas pierwszych i drugich, pan Jan Karczewski powitał wszystkich przybyłych i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Swoje przemowy wygłosili goście - pani Dorota Romaniuk - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, pani Ewa Cieślik - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, pani Alina Pietraszek oraz dyrektor szkoły - Igor Łukaszuk. Każdy z nich życzył abiturientom wysokiego wyniku na maturze oraz powodzenia w dalszym, dorosłym życiu. Następnie pan Dariusz Musiuk, jako jeden z wychowawców klas trzecich, przedstawił wszystkim prezentację, na której pokazał jak uczniowie zmienili się na przełomie trzech lat nauki w liceum. Zaprezentował ich osiągnięcia oraz zabawne zdjęcia uczniów. Przywołały one liczne wspomnienia, sprawiając, że na twarzy młodzieży zagościły uśmiechy i wzruszenie. To był zdecydowanie cudowny moment, ale zarówno bardzo smutny i refleksyjny.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów oraz świadectw uczniom kończącym naukę w naszej szkole. Dumni rodzice z uśmiechem na twarzy odebrali listy gratulacyjne.
Po wszystkim głos zabrali przedstawiciele klas trzecich, którzy w dwóch językach - polskim oraz białoruskim, szczerze dziękowali za wspólną naukę, za wszystkie sukcesy, które odnieśli w czasie pobytu w tym liceum. Nie zabrakło także pożegnania absolwentów ze strony przedstawicieli klas drugich. Jednak nie powiedzieliśmy - “Żegnajcie na zawsze”, powiedzieliśmy - “Do zobaczenia”, na tych najlepszych, wymarzonych uczelniach i w codziennych życiu. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły maturzyści wręczyli nauczycielom kwiaty oraz podziękowali za trud włożony w ich edukację.

Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną troskliwych nauczycieli, chwile radości oraz trudu. To właśnie w tej szkole zrodziły się wielkie przyjaźnie i plany na przyszłość. Życzymy tegorocznym maturzystom jak najlepszych wyników z egzaminu dojrzałości, a także realizacji wszystkich planów oraz marzeń w ich nowym etapie życia.

 

tekst: Patrycja Łapińska IIB

zdjęcia: Magdalena Tichoniuk III a gim.

linia2

Back to top