Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

07.06.2019 r. na naszym placu szkolnym odbyła się siódma edycja imprezy kulturalno-edukacyjnej pod hasłem „Piknik z Białorusem”, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Nasza Szkoła. Ideą tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie kultury i języka białoruskiego, integracja środowiska oraz promocja Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce. Na przygotowanej scenie odbywały się występy artystyczne dzieci z przedszkoli hajnowskich (Nr 1, Nr 2 i Przedszkola Prawosławnego), szkół podstawowych (Białowieża, SP 3 H-ka) oraz gimnazjalistów i licealistów z naszego „Białorusa”. Każdy wykonawca otrzymał od organizatorów upominek. Na koniec z białoruskimi szlagierami wystąpił zespół „Metro”. Rozegrano również konkurs dotyczący mniejszości białoruskiej w Polsce. Samorząd szkolny rozdawał materiały promocyjne szkoły. Jak na piknik przystało był również cieszący się dużym zainteresowaniem grill.
Podczas pikniku naszą szkołę odwiedziła delegacja Ministerstwa Edukacji Białorusi wraz z przedstawicielami Podlaskiego Kuratorium Oświaty, byli obecni przedstawiciele jednostek samorządowych, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz edukacyjnych.

linia2

Back to top