Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

W dniach 23-25 września uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę integracyjną do Lidzbarka wraz ze swoimi wychowawcami p. Ireną Grygoruk i K. Bielewską oraz nauczycielami- p. M. Sapieżko i A.Ławrynowicz.

W naszym liceum wyjazdy integracyjne stały się coroczną tradycją. Ich celem jest między innymi kształcenie umiejętności nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych, nauka kreatywności i samodzielnośći oraz współpracy!

Po dotarciu na miejsce do ośrodka wypoczynkowego ,,Pod Lipami'' pierwszą atrakcją, z której mogliśmy skorzystać była jazda quadami. Każdy z nas został zaopatrzony w kask. Podczas jazdy uczestnikowi przez cały czas towarzyszył instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem. Jazda na quadach to niezapomniana przygoda i emocjonujące wyzwanie dla każdego kierowcy!  Następnie wieczorem została zorganizowana dyskoteka , w której wzięły udział również inne grupy przebywające w ośrodku.

Drugiego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na zorbing. Zorb lub inaczej kula sferyczna, jest to kula z przeźroczystego, mocnego tworzywa (pleksiglasu) o blisko 4-metrowej średnicy, we wnętrzu której znajduje się mniejsza kula, a przestrzeń między nimi wypełniona jest powietrzem.  Do środka wchodzi się przez otwór z boku kuli i … już tylko można się turlać.

Później  mieliśmy czas wolny ,który spędziliśmy aktywnie korzystając z zapewnionego przez ośrodek miejsca do rekreacji . Część z nas grała w siatkówkę lub ping-ponga , zaś pozostali uczniowie wraz z dwójką nauczycieli wyruszyli na spacer ścieżką edukacyjną wokół jeziora Lidzbarskiego. Po powrocie był czas na zjedzenie obiadu i przygotowanie się do grupowej gry - archery games . Wieczorem zebraliśmy się  przy ognisku ,aby przy dźwiękach gitary wspólnie pośpiewać i spędzić miło czas.

Ostatniego dnia naszej wycieczki tuż po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Hajnówki. W godzinach wieczornych szczęśliwi , zadowoleni i z nowymi znajomościami dotarliśmy bezpiecznie do domu.

 Napisałą : uczennica kl. IB Giorgia Donninelli

Back to top