Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

W dniach 14-18.listopada br odbyła się autokarowa pielgrzymka młodzieży – uczniów naszego  Liceum do Ławry Poczajowskiej na Ukrainie.

Uczniowie pod opieką ks. Andrzeja Busłowskiego, pana Eugeniusza Saczko, pani Lilli Busłowskiej i pani Agnieszki Kaczoch - Panasiuk zwiedzili Krzemieniec – miasto, w którym urodził i tworzył  Juliusz Słowacki oraz Monaster Bohojawleński.

Następnie udali się  do Onyszkowic, gdzie znajduje się źródło św. Anny. Tam wielu z nas zanurzyło się w Istoczniku Św. Anny. Następnie wszyscy weszliśmy na  Bożą Górę, by tam wśród szumiących drzew i otaczającej przyrody zanurzyć się w modlitwie w kilku otwartych świątyniach.

W godzinach popołudniowych( 15.11.) wszyscy dotarliśmy  do Poczajowa i zakwaterowaliśmy  się w hotelu monasterskim. W Ławrze Poczajowskiej wzięliśmy udział  w porannych i wieczornych nabożeństwach,  wszyscy podeszliśmy do Poczajowskiej ikony Bogurodzicy, przyłożyliśmy się do śladu stopki Matki Bożej odbitej na skale oraz relikwiom św. Hioba i św. Amfiłochiusza. Weszliśmy również do groty w której żył i modlił się św. Hiob. W sobotę (16.11.) zwiedziliśmy Lwów. Zobaczyliśmy  tam Stary Rynek, Prospekt Swobody, Operę oraz katedrę Ormiańską.

W niedzielę (17.11.) wszyscy uczestniczyliśmy w głównej Św. Liturgii a po niej odwiedziliśmy skit Św. Ducha oraz cmentarz monasterski.

W poniedziałek po liturgii  udaliśmy się w drogę powrotną i około godz. 20:00 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Hajnówki . Pełni sił duchowych z niecierpliwością czekamy na kolejne pielgrzymki !!!

Daria Adamczuk kl.1 LO

Zdjęcia Agnieszka Panasiuk Kaczoch i ks. Andrzej Busłowski

Back to top