Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Dnia 5.12.2019 r. w naszej szkole, w czytelni odbyło się spotkanie uczniów kl. III A z absolwentką i byłą nauczycielką historii naszego liceum, panią Zenaidą Pietruczuk. Pani profesor opowiedziała nam o swojej pracy, którą bardzo kochała, o relacjach z uczniami, których zawsze rozpierała energia. Zaznaczyła, że lata nauki młodego człowieka w liceum, to bardzo ważny i piękny czas, ale i bardzo trudny. Właśnie w tym czasie my młodzi, niedoświadczeni musimy podjąć bardzo ważne decyzje, które będą stanowiły fundament pod naszą przyszłość. Przy budowie tego fundamentu bardzo ważna jest również rola nauczyciela, który zdaniem pani Zenaidy powinien być wyrozumiały oraz pomocny. W szkole nauczyciel dla ucznia powinien być jak „zastępczy rodzic”. Następnie pani profesor opowiadała nam o tym, jaką była uczennicą. W szkole spędzała po 14 – 15 godzin dziennie. Uczestniczyła w różnych zajęciach pozalekcyjnych. Przyznała się do tego, że nie była „aniołem”, a urwisem. Cały okres licealny był dla niej bardzo piękny, przyjemny, niezapomniany. Chcielibyśmy, żeby takich nauczycieli jak pani Zenaida było więcej.

Uczniowie kl. III A
Zdjęcia: Małgorzata Simoniuk

linia2

_DSC0004
_DSC0001
_DSC0002
_DSC0003
_DSC0005
_DSC0007
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Back to top