Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

 W tym roku po raz pierwszy  wzięliśmy udział w  Kampanii Szlachetnej Paczki, która jest ogólnopolskim projekt społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W naszym regionie paczki otrzymało 36 rodzin a w całej Polsce jest to ponad 14 tyś rodzin.
   Przystąpienie do kampanii zostało zainicjowane przez uczennicę klasy IIA, Ksenię Łukaszuk ale włączyli się w nią zarówno uczniowie, nauczyciele. pracownicy szkoły jak i rodzice. Odzew był na tyle duży  że udało się spełnić  deklarowane potrzeby materialne  starszego, mocno schorowanego mężczyzny. Uczniowie kl.IIA, organizatorzy akcji, w sobotę robili zakupy aby w niedzielę zapakować prezenty i zawieść osobiście do pana Kazimierza.
 Miałam możliwość  uczestniczyć w zakupach  i nareszcie  zrozumiałam co miała na myśli  Marilyn Monroe mówiąc " Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy  " :) Długo wybieraliśmy, dyskutowaliśmy ale w końcu kupiliśmy piękną wannę, energooszczędny bojler, niezbędne sprzęty i farbę do łazienki, dobrej jakości środki czystości. Do świątecznej paczki dołożyliśmy też  trochę świątecznych drobiazgów - kubki, słodycze, świąteczną pozytywkę i świąteczny stroik. Pamiętaliśmy również o smakołykach dla pieska, z którym mieszka Pan Kazimierz.
  Mamy nadzieję że mnóstwo pozytywnych  emocji towarzyszących zakupom przełoży się na radość korzystania z tego, co udało się kupić dzięki hojności osób związanych z "naszym białorusem".
 Ksenia  tak mówi o swoim zaangażowaniu:
"Cieszy mnie, że podjęliśmy się zorganizowania szlachetnej paczki. Mina Pana Kazimierza ,gdy zobaczył nas w drzwiach swojego mieszkania była bezcenna. Jestem Dumna ,że udało nam się wspólnie zebrać tyle pieniążków oraz dać drugiemu człowiekowi nadzieję  na lepsze jutro. Dzięki wsparciu uczniów, nauczycieli jak i rodziców zapewniliśmy dla Pana Kazimierza tak podstawową potrzebę jak ciepła woda w domu. Tworzenie szlachetnej paczki i przekazanie jej właścicielowi dało mi wiele satysfakcji. Świadomość ,że odmieniło się czyjeś życie jest najlepszym prezentem jaki można dostać"
Za naszym pośrednictwem Pan Kazimierz prosił podziękować wszystkim. którzy pomogli w zbiórce pieniędzy co wielką przyjemnością  czynię.
Mam wrażenie, że ostatni weekend  na długo zostanie w pamięci wszystkim zaangażowanym w kampanię, bo towarzyszyły prawdziwe emocje, wzruszenie, łamiący się głos i poczucie , że robi się coś ważnego.
Uczniowie kl. IIA i ja osobiście, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili do naszej puszki pieniądze i zapewniamy, że zebrane pieniądze wydaliśmy bardzo racjonalnie.
 uczniowie kl.IIA i wychowawczyni Alina Plis
Image-000003
Image-000004
Image-000005
Image-000006
Image-000001
Image-000002
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Back to top