Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Dnia 13 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie klasy 1b z ppłk Romanem Paszko - absolwentem naszej szkoły, a aktualnie dyrektorem Aresztu Śledczego w Hajnówce. Pan Paszko przybliżył nam, jak naprawdę wygląda jego praca i przebywanie w areszcie, obalając wiele znanych nam z filmów stereotypów na ten temat. Sam będąc wychowawcą grupy skazanych, zwrócił naszą uwagę na fakt, że ludzie ci są spokojni, a w areszcie - pomimo rygoru - mogą rozwijać swoje hobby, uczestniczyć w różnych pracach, wyjściach i spotkaniach, a także brać udział w wielu ciekawych organizowanych przez placówkę projektach. Z radością wspomniał lata, które spędził w młodości w naszym liceum i zaznaczył, że szkoła nauczyła go przede wszystkich akceptacji innych i szacunku do drugiego człowieka, a także przywiązania do swoich korzeni i kultury. Właśnie dlatego wciąż angażuje się w akcje organizowane na naszych terenach - przede wszystkich jest członkiem zespołu ”Harmoń” z Łosinki. Zwrócił uwagę na fakt, że ludzie za jego czasów byli bardziej zintegrowani i chętni do wspólnego spędzania czasu. Stwierdził, że po tylu latach znów może poczuć się jak uczeń, więc spotkanie z pewnością okazało się przyjemnym doświadczeniem, zarówno dla niego, jak i dla nas. Mamy nadzieję, że w przyszłości to my będziemy mogli odwiedzić pana Romana Paszko w Areszcie Śledczym, aby na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie za kratami.

Wiejkowska Wiktoria, kl. I b
zdjęcia: Małgorzata Simoniuk, kl. II C

linia2

_DSC0003
_DSC0006
_DSC0008
_DSC0009
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top