Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

    Tegoroczna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej była wyjątkowa pod wieloma względami. W związku z ogłoszeniem stanu pandemii z powodu COVID-19 w naszym kraju, etap okręgowy, decyzją Głównego Komitetu OWE, przeprowadzony został w innowacyjnej formie. Warunkiem udziału w eliminacjach było przygotowanie przez ucznia samodzielnej pracy badawczej na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania, wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian.”  Temat bardzo trudny do wykonania pracy badawczej w tak krótkim czasie. Do etapu okręgowego w województwie podlaskim zakwalifikowało się 68 uczniów z 39 szkół ale pracę badawczą wykonało zaledwie 27 osób. To pokazuje jak trudne to było zadanie.

Do etapu okręgowego z naszego liceum  zakwalifikowały się Milla Przygodzka ucz.kl.IIA, Edyta Skiepko ucz .kl.IIIA i Natalia Dmitruk ucz.kl.IIIB. Wszystkie uczennice podjęły wyzwanie i  wykonały prace badawczą, której podsumowaniem była konkursowa  prezentacja. Prace naszych uczennic zostały wysoko ocenione a prezentacja Natalii Dmitruk została uznana za najlepszą i to właśnie Natalia zajęła I miejsce w tegorocznych eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, zostając finalistką etapu centralnego. Sukces ten otwiera możliwość przyjęciach na studia w ponad 60 uczelniach  w kraju.

W pracy badawczej Natalia podjęła temat gospodarowania wodą w Hajnówce a pdf zwycięskiej prezentacji znajduje się w załączniku - pobierz.

Zachęcam wszystkich do zainteresowania się tematyką racjonalnego gospodarowania wodą i wdrożenia niektórych działań, proponowanych przez Natalię.

Serdecznie gratuluję i dziękuję Natalii, Edycie i Milli- tegorocznym uczestniczkom etapu okręgowego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Opiekun merytoryczny OWE – Alina Plis

Back to top