Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

piramidaTegoroczna  edycja   Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu  zakończony sukcesem naszych uczniów !

Tematyką wiodącą tegorocznej,  XXV edycji Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu,  było   „Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą „– zagadnienie niezwykle ważne we współczesnym świecie. Do etapu okręgowego mogło zakwalifikować się tylko dwóch uczniów ze szkoły.  Naszą szkołę reprezentowali Jakub Parfieniuk i Patryk Janczuk , którzy zajmując czołowe miejsca, brali udział w etapie centralnym i obaj zostali finalistami tej olimpiady.

Etap centralny składał się z  testu on-line i części praktycznej odbywającej się w Zespole Szkół nr.6 im.M.Reja w Szczecinie. Patryk Janczuk i Jakub Parfieniuk, tegoroczni maturzyści, osiągając tytuł finalisty uzyskali szereg uprawnień w rekrutacji na różnorodne kierunki studiów min. biotechnologię, dietetykę, pielęgniarstwo,  czy medycynę.

Serdecznie gratuluję Patrykowi i Jakubowi, życząc trafnych  decyzji do dalszego kształcenia.

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu.  

Opiekun merytoryczny OWoŻiŻ  - Alina  Plis

Back to top