Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

img 2548Naprawdę! MAMY SZKOLNĄ KAWIARENKĘ !!! Zacznijmy jednak od początku. Wszystko zaczęło się w maju 2017. Naszą dotychczasową pseudo kawiarenką (stolik na korytarzu, czajnik, kilka stolików, krzesełka szkolne) zainteresowała się mama gimnazjalistki Oli, pani Ewa Romaniuk, pracująca w fabryce mebli FORTE.

 

Pomysł na poprawę wyposażenia i zagospodarowania miejsca urodził się spontanicznie. Pani Ewa skontaktowała się z naszą panią pedagog i zaproponowała udział w programie FORMY – FABRYKA INICJATYW PRACOWNICZYCH, działającego w Fabrykach Mebli „FORTE” S.A. Program ten umożliwia pracownikom pozyskanie środków na organizację własnego przedsięwzięcia, skierowanego na rzecz lokalnych środowisk. Zgłoszenia mogą dotyczyć zagadnień takich jak: edukacja, kultura i sztuka, sport i rekreacja, promocja zdrowia, ekologia czy wyrównywanie różnic społecznych. Pracownicy sami angażują się w realizację projektu, zapraszając do pomocy także przyjaciół, rodziny czy lokalne instytucje.

Do projektu pani Ewy nikogo nie trzeba było namawiać, ponieważ była to niepowtarzalna szansa na stworzenie wyjątkowego miejsca w szkole. Szybko powstała grupa wolontariuszy złożona z pracowników Forte i szkoły oraz uczniów. Wszyscy zabrali się do pracy. W miejsce dawnego sklepiku zaplanowano coś na kształt pokoju socjalnego, wyposażonego w aneks kuchenny złożony z mebli z Forte - szeregu szafek i szuflad, tak, by każda klasa znalazła tam miejsce na swoje kubki. Nasz pan konserwator przygotował pomieszczenie, malując je na kolorowo.

Na montażu mebli upłynęła wolontariuszom spora część wakacji. Niezastąpieni okazali się rodzice i pracownicy Forte: Władysław Czabaj, Włodzimierz Tichoniuk, Jerzy Tichoniuk, Halina Kuptel i oczywiście Lider projektu, Ewa Romaniuk. Tę ekipę dzielnie wspierali pracownicy obsługi ze szkoły, uczniowie, pani pedagog i opiekunka SU. Szkoła zakupiła stoliki do kawiarenki i część kolorowych krzesełek. Drugą część krzesełek zakupiono ze środków uzyskanych w ramach programu FORMY – FABRYKA INICJATYW.

Niezłą zabawę z montażem krzesełek mieli nauczyciele po sierpniowej radzie pedagogicznej. Okazało się, że całkiem dobrze radzą sobie z używaniem różnych narzędzi (czyżby konkurencja dla pana konserwatora?). Kolorowe krzesełka przy stolikach wyglądają bardzo efektownie. W oknach pojawiły się nowiutkie firanki, na parapetach kwiatki w koszykach… Oj, jest pięknie! Aby tradycji stała się zadość, 19 października 2017 r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia Kawiarenki Szkolnej BYSTRY CZAJ. Tłumnie przybyła społeczność szkoły i zaproszeni goście: Wojciech Rainko - dyrektor oddziału FORTE Hajnówka, Lider projektu - Ewa Romaniuk z grupą inicjatywną pracowników FORTE, Lucyna Ruszuk – Przewodnicząca Rady Rodziców, Walentyna Gorbacz - naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Samorząd uczniowski zadbał o słodki poczęstunek i napoje oraz oprawę artystyczną w wykonaniu „Zniczki”.

Kulminacyjnym punktem było oczywiście przecięcie wstęgi w wykonaniu pani lider projektu, naszego pana dyrektora, dyrektora oddziału FORTE Hajnówka oraz przewodniczącej SU. W dalszej części były wystąpienia, przemówienia i niekończące się podziękowania. „Zniczka” śpiewała, a my przy ciastkach i herbatce rozprawialiśmy o nowej jakości życia w szkole. Uczniowie zyskali przyjazne miejsce, w którym mogą spędzać przerwy, „okienka”, zaczekać na autobus, odrobić lekcje albo pogadać w gronie przyjaciół. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kawiarenki jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


 

IMG_2548
IMG_2559
IMG_2564
IMG_2569
IMG_2573
IMG_2574
IMG_2582
IMG_2583
IMG_2589
IMG_2590
IMG_2591
IMG_2593
IMG_2595
IMG_2611
IMG_2547
IMG_2547b
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Back to top