Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022, 2024

 

Szkolny zespół taneczny rozpoczął działalność w marcu 2017 roku, ciesząc się dużym zainteresowaniem uczniów. Zadebiutował na scenie w czerwcu 2017 roku podczas „Pikniku z Białorusem”. Zaprezentował wtedy krótkie tańce białoruskie oraz tradycyjny taniec białoruski „lawonichę”.
Od roku szkolnego 2017/2018 zespół poszerzył swój repertuar o kolejne układy, wciąż skupiając się na tańcu białoruskim. Zespół aktywnie działa w szkole, tańcząc na apelach szkolnych. Wystąpił również podczas „Artystycznych Spotkań Dzieci i Młodzieży” w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.
Nawiązał też współpracę ze szkolnym zespołem wokalnym „Zniczka”. Owocem współpracy jest piosenka „Czamuż mnie nie pieć” – podczas gdy „Zniczka” śpiewa, zespół taneczny prezentuje układ do tego utworu. Pierwszy wspólny występ odbył się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2018”, który zakończył się zajęciem I miejsca podczas eliminacji rejonowych w Siemiatyczach i II miejscem podczas eliminacji centralnych w Hajnówce. Oba zespoły zaprezentowały się później również w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas koncertu galowego.

Występ na koncercie galowym – link do występu w Operze i Filharmonii Podlaskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=taMjBkxreSU

Założycielem oraz opiekunem zespołu jest pani Olga Wiluk.
Próby zespołu odbywają się 2 razy w tygodniu.
Do zespołu można dołączyć w każdej chwili.

Czekamy na Was!

Back to top