nasze naukowe fascynacje baner

Magda OniskiewiczObserwacje przyrodnicze uczniów klasy pierwszej  rozszerzających biologię.

Pomimo zdalnej edukacji uczniowie klas pierwszych rozszerzający biologię, prowadzili bardzo ciekawe obserwacje biologiczne dotyczące defoliacji (opadania liści) różnych gatunków drzew. Proces opadania liści jest jednym z elementów badań naukowych dotyczących fenologii ( adaptacji roślin  do pór roku ) i prowadzone są na całym świecie. Badania fenologiczne wskazują min. zmiany klimatyczne, przesuwanie stref klimatycznych  czy adaptację roślin do zanieczyszczenia powietrza.


TytułObserwacje zjawiska defoliacji u wybranych gatunków drzew – praca badawcza .

Praca powstała na podstawie obserwacji przyrodniczych uczniów klasy pierwszej. 

Opiekun merytoryczny – Alina Plis

Magda OniskiewiczMagda o sobie  - Jestem tegoroczną absolwentką LO z DNJB w Hajnówce. Interesuję się filozofią. W wolnym czasie lubię czytać książki o takiej tematyce.


Tytuł : Poeta jako „homo imaginativus”. Kategoria wyobraźni w poezji polskiej epoki renesansu i baroku.

Praca powstała w ramach Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 2019/2020.

Opiekun merytoryczny: Irena Stelmach.

Pawel SienczukPaweł  o sobie – Interesuję się głównie historią i sportem. Bardzo lubię grać w piłkę nożną i chodzić na długie spacery z psem. Poza tym w wolnych chwilach chętnie oglądam filmy lub gram na komputerze.


Tytuł : „Unie Korony/Rzeczypospolitej w epoce nowożytnej.”

Praca powstała w ramach Olimpiady Historycznej 2019/2020.

Opiekun merytoryczny: Elżbieta Seweryn.

Klaudia LitwinKlaudia o sobie - "Z biologią spotykamy się każdego dnia, a mimo to, wielu z nas nie wie i nawet nie zastanawia się nad tym jak funkcjonuje nasz organizm, otaczająca nas flora i fauna. Właśnie z tego powodu zaciekawiłam się tą dziedziną nauki. Biologia skrywa wiele ciekawych i interesujących sekretów, które jeśli zechcemy, możemy odkryć. Taką możliwość dała mi Olimpiada Wiedzy Biologicznej i napisanie eseju naukowego. Tematem mojej pracy są szczepionki, ich wady oraz szereg zalet jakie przyniosły dla ludzkości. Dzisiaj jestem bardziej świadoma jak ogromną rolę odgrywają szczepienia w naszej populacji. "


Tytuł : „Powszechne szczepienia- zagrożenie czy wybawienie.”

 Praca badawcza przygotowana w ramach  Olimpiady Wiedzy Biologicznej 2019/2020,

Opiekun merytoryczny - Alina Plis

Back to top