Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022, 2024

 

ministerstwo kultury

W XII 2017 roku zakończył się cykl warsztatów teatralnych, w trakcie których kilkuset uczniów z czterech podlaskich miejscowości: Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Orli i Kolna poznawało tajemnice teatru.
- Takie spotkania to za każdym razem tajemnica. Chociaż zajmuję się nimi od lat, to ciagle z wielką ciekawością czekam czym się tym razem zakończą, kto zachwyci się teatrem, jak rozwinie się to wspólne poszukiwanie – przyznaje Dariusz Skibiński ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka”.- Dla nas wszystkich: dla mnie jako prowadzącego i słuchaczy – to też olbrzymie wyzwanie, ale i szansa na lepsze poznanie siebie i swojego potencjału.

To bardzo ciekawe spotkania

mówią uczestnicy

 

 

stowarzyszenie pocztowka- Zaczęliśmy od historii teatru, wspólnie odbyliśmy podróż po gatunkach i najważniejszych dramaturgach - mówi wykładowca. I to już od samej dynamiki grupy zależało jak te warsztaty przebiegały i czym się kończyły – mogły to być wprawki, albo i całe przedstawienie.  Za każdym razem jednak jeszcze raz okazywało się, jak olbrzymią siłę ma teatr, jak silnie potrafi oddziaływać na młodych ludzi. Wierzę bowiem, że nawet jeśli większość z nich nie będzie miała w przyszłosci styczności z teatrem, dramatem – to wiedza zdobyta w ich trakcie przyda im się.


Zajęcia w Kolnie, Orli, Hajnówce i Bielsku Podlaskim trwały kilka miesięcy. Przynajmniej w niektórych z nich będą kontynuowane też po nowym roku.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu  „Sztuka bez granic - Art Edukacja w Puszczy Białowieskiej" ze środków MKIDN.

Back to top