W związku z dużym zainteresowaniem nauczaniem w formie dwujęzycznej (część przedmiotów nauczana jest dwujęzycznie tzn. w języku polskim i białoruskim) informujemy, że nauczanie takie będzie zorganizowane w formie odrębnego oddziału po rekrutacji odpowiedniej liczby uczniów ( od 7 do 24 osób). Organizacja nauczania odbywa się na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków i sposobu wykonywania przez przedszkola, szkoły i placówki publiczne zadań umożliwiających podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym.
Zakładane warunki i sposób organizacji oddziału:
1. Co najmniej 4 obowiązkowe zajęcia edukacyjne prowadzone będą równocześnie w języku polskim i białoruskim z wykorzystaniem podręczników w języku polskim. Ocenie podlegać będzie jedynie wiedza merytoryczna ucznia. Poprawność stosowania języka białoruskiego nie będzie negatywnie wpływać na ocenę z przedmiotu..
Planowane zajęcia objęte nauczaniem dwujęzycznym:
a. edukacja dla bezpieczeństwa – 1 godz. w I klasie
b. muzyka – 1 godz. w I klasie
c. historia
d. geografia
Przy możliwości objęcia tą formą nauczania dodatkowo języka angielskiego i zajęć WF.
2. Język białoruski w oddziale dwujęzycznym nauczany będzie w sposób następujący:
a. klasa I – 4 godz.
b. klasa II – 4 godz.
c. klasa III – 5 godz.
d. klasa IV – 4 godz.
Rekrutacja do oddziału, w którym część zajęć odbywa się dwujęzycznie (w języku polskim i białoruskim) następuje poprzez wybór podpunktu b) we wniosku rodziców o objęcie ucznia nauką języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub nauką własnej historii i kultury.
W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 85-682-24-96 .