Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

z dyplomami i nagrodamiW bieżącym roku szkolnym po raz drugi w historii szkoły  przystąpiliśmy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  Szkołę mogło  reprezentować  tylko dwóch uczniów, wyłonionych w eliminacjach pisemnych. Etap okręgowy olimpiady odbył się w Szczytnie i obejmował swoim zasięgiem dwa województwa tj. podlaskie i warmińsko-mazurskie. Na etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowali zwycięscy eliminacji szkolnych  – Gabriela Kot i Iga Kiełbaszewska. Choć konkurencja była bardzo duża, to obie nasze uczennice zajęły czołowe lokaty

  – Gabrysia, pierwsze a Iga, drugie miejsce w  ogólnej klasyfikacji. Wynik punktowy był na tyle wysoki, że obie zostały też zakwalifikowane do udziału w finale centralny, który w tym roku odbył się w Lublinie w dniach 22-24.marca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. Przygotowania do etapu centralnego wymagały ogromnego zaangażowania i przyswojenia wiadomości z   zakresu biologii, chemii, dietetyki,  gastronomii, technologii żywienia i farmakologii ale z pewnością był to czas w pełni wykorzystany ponieważ Gabrysia i Iga uzyskały tytuł finalisty tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  Obie znalazły się w gronie pięćdziesięciu sześciu najlepszych  uczniów szkół ponadgimnazjalnych z liceum, technikum, szkół branżowych i tym samym uzyskały liczne indeksy na studia i uprawienia w postępowaniu rekrutacyjnym na ponad czterdzieści uczelni w Polsce min. na medycynę na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    Wyjazd do Lublina był dla nas również ciekawą wycieczką a organizatorzy zadbali o to aby wypełnić ciekawie program każdego z trzech dni finału.  Mieliśmy okazję zwiedzić Lublin, uczestniczyć w warsztatach robienia baklawy i parzenia kawy, nauczyć się komponować i podawać desery czy  zapoznać się z technikami dekoracyjnego wycinania owoców. Jak na olimpiadę o żywieniu przystało, jedzenie podczas olimpiady było niesamowicie urozmaicone i choć podane w szkolnej stołówce to w sposób godny najlepszych restauracji. Myślę, że smakowe wspomnienia z pobytu na finale centralnym  również pozostaną długo w pamięci. 

   Miałyśmy okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych wykładach min na temat tajników długowieczności, który prowadził profesor Jan Gawęcki. To on jest autorem motta olimpiady: „Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole”, które powinniśmy strać się przenieść w codzienne życie.  Bardzo ciekawy był również wykład dotyczący fałszowania żywności i technik wykrycia zafałszowań. Dowiedzieliśmy się, że ponad połowa miodów na naszym rynku jest fałszowana i to często substancjami szkodliwymi dla zdrowia.

     Mam nadzieję, że wiedza z zakresu żywienia przyda się w codziennym życiu a rok szkolny 2017/2018 będzie  wspaniałym wspomnieniem naukowej przygody z tajnikami żywności i żywienia.

Serdecznie gratuluję TEGOROCZNYM FINALISTKOM ETAPU CENTRALNEGO OWoŻiŻ

 Zapraszam do udziału w kolejnych edycjach tej olimpiady J

Link do strony OWoŻiŻ - www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl

 Opiekun merytoryczny – Alina Plis

z dyplomami i nagrodami
z dyplomami i nagrodami (2)
Finalistki  OWoŻiŻ
Gabrysia przed testem finalowym
Iga przed testem finalowym
Menu obiadowe
lublin
Beznazwy-1
czekamy na dyplomy
krąg długowieczności - prof.Jan Gawęcki
olimpiada-biologiczna
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Back to top