Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

„ Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”
Dr W. Oczko

Od wielu lat w naszej szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne z piłki siatkowej dziewcząt, na które uczęszczają zarówno gimnazjalistki jak i licealistki. W roku szkolnym 2017/2018 treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: Irena Grygoruk oraz Bożena Szokało-Jefimiuk.

Celem tych spotkań jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, podnoszenie umiejętności z siatkówki i sprawności ogólnej oraz udział w zawodach. Możliwość konfrontowania swoich umiejętności w grze z innymi zespołami na meczach sparingowych, udział w szkolnych rozgrywkach (Gimnazjada w Piłce Siatkowej, Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły ZS z DNJB w Hajnówce, Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar tygodnika "Niwa", Szkolne Dni Talentów, Turniej Asów itp.) oraz osiągane sukcesy czynią zajęcia sportowe w ramach SKS najbardziej atrakcyjnymi w szkole.
Do popularności zajęć sportowych niewątpliwie przyczyniają się doskonałe warunki bazowe. Szkoła posiada salę gimnastyczną o wymiarach 30x22 m, siłownię, boisko „ Orlik” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 oraz bezpośredni dostęp do krytej pływalni. Szkoła zapewnia dużą ilość sprzętu sportowego oraz przyborów, które doskonale można wykorzystać w celu uatrakcyjnienia lekcji i treningów.

Piłka siatkowa jako dyscyplina wiodąca została wybrana nie przypadkowo. Jest to dyscyplina sportu, która w sposób wyjątkowo wszechstronny rozwija sprawność fizyczną, harmonijnie kształtuje wszystkie cechy motoryczne, bardzo korzystnie wpływa na psychikę.

Jak każda gra kombinacyjna jest grą wymagającą dużej inteligencji oraz umiejętności współpracy w grupie. Poza tym brak w niej bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, co nie wywołuje agresywnych zachowań na boisku. Do tej dyscypliny garną się zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

2
8
3
5
6
9
1
4
7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Back to top