nprcz18 października bieżącego roku  w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia stypendium im. Prof. Simony Kossak przez starostę pana Andrzeja Skiepko najzdolniejszym uczniom powiatu hajnowskiego.

Biblioteka szkolna zajęła się organizacją tak wzniosłej uroczystości wraz z klasą IIIC. Przygotowano wystawkę książek o Prof. Simonie Kossak poświęconych jej życiu prywatnym, zawodowym i dorobku naukowym, a także prezentację multimedialną, którą rozpoczęto całe wydarzenie. Uroczystość prowadziła Daria Zabrocka przy współpracy z kolegami Oskarem Bajem i Pawłem Dmitrukiem.

Działania te zostały wypracowane w trakcie realizacji projektu edukacyjnego „Nasza Simonka” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.