nprczW czwartek 20 października bieżącego roku w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie z poetą Andrzejem Stepaniukiem, zawodowo dyrektorem szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Bronisława Taraszkiewicza z białoruskim językiem nauczania  w Bielsku Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyły klasa IIA i IIB.

Nasz gość wypowiadał się na temat inspiracji i sztuki pisania poezji. Poeta swoje wiersze tworzy zarówno w języku polskim jak i białoruskim o różnej tematyce. Niektóre swoje wiersze publikuje na stronach czasopisma „Niwa”. Na swoim koncie ma wydany tomik poezji nakładem Rady Programowej Tygodnika „Niwa” w języku białoruskim „Распісаны квадрат” w bardzo ładnym wydaniu edytorskim.

W trakcie spotkania poeta nawiązał niesamowity, ciepły kontakt z uczniami, odpowiadał na wiele zadawanych pytań , które najczęściej dotyczyły warsztatu pisarskiego. Pan Andrzej Stepaniuk przeczytał kilka swoich wierszy z tomiku poezji, który następnie przekazał bibliotece szkolnej.

Uczennica Aleksandra Maksimiuk w imieniu wszystkich zebranych uczniów bardzo serdecznie podziękowała gościowi za przybycie do naszej szkoły za mile spędzony czas i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń. Spotkanie zostało przeprowadzone  w ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

- spotkanie z poetą zd 1
_DSC3564 - spotkanie z poeta zd. 5