nprczProjekt ‘ Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej” kierowany do uczniów klas pierwszych, był realizowany na lekcjach języka polskiego.  W ramach projektu nauczycieli poświęcili 5-10 minut kolejnych  lekcji w przeciągu tygodnia na głośne czytanie uczniom ich ulubionej  i wybranej przez siebie pozycji w bibliotece szkolnej. Projekt miał na celu sprawdzenie przez nauczyciela potencjał nabytych umiejętności czytania  jak i zainteresowania książką. Uczniowie zainspirowani czytaną książką rozbudzili zainteresowania czytelnicze swojich kolegów i koleżanek z klasy i wrócili po nie do biblioteki. Najchętniej wybierane pozycje przez uczniów to kryminały S. Kinga, fantastyka T. Canavan, seria książek „Rywalki” ale też znalazła się cały czas aktualna „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tydzień głośnego czytania  na lekcjach języka polskiego spodobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Projekt był realizowany w ramach działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.