nprczUczniowie klasy IIC w dniu 25 października bieżącego roku uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Arturem Urbanowiczem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Artur Urbanowicz urodził się w Suwałkach, pisarz literatury grozy, autor znany z powieści „Gałęziste”, „Grzesznik” oraz „Inkub”. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Autor przybliżył proces powstawania swoich powieści, opowiedział o źródłach inspiracji oraz perypetiach współpracy z grafikami projektującymi okładki książek.

Nasi uczniowie chętnie zadawali autorowi pytania dotyczące zarówno początków jego pracy w zawodzie, ulubionych autorów, współpracy z wydawnictwem, jak i pisarskich planów na przyszłość. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i wzbudziło zainteresowanie czytelnicze twórczością pisarza.

Spotkanie autorskie było realizowane w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz realizacją zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

IMG_20221025_123451 - zdjęcie do spotkania z pisarzem dokument 4
IMG_20221025_123525 do spotkania z pisarzem
zdjęcie do spotkania z pisarzem