nprczW klasie IIIC został przeprowadzony projekt edukacyjny „ Warsztat techniczny w pracy bibliotekarza”. Uczniowie zostali zaproszeni do czytelni szkolnej w celu zapoznania z pracą bibliotekarza ,” której nie widać” , pracą biblioteczno – techniczną. Uczniowie zostali zapoznani z kolejnymi etapami pracy, zanim książka trafi na półkę biblioteczną. Zwrócono szczególną uwagę na numery klasyfikacyjne UKD, które są umieszczane obok numeru inwentarzowego, są one bardzo ważne przy identyfikacji przeznaczenia danej książki.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie pracą nad książką i na kolejnym spotkaniu projektu mogli wziąć sami  udział w opracowywaniu księgozbioru. Przystąpili do opracowania podręczników z języka białoruskiego do klasy IV.

Pieczołowicie przybijali pieczątkę szkoły, naklejali kod kreskowy, wpisywali kolejne egzemplarze do księgi inwentarzowej oraz obkładali w zabezpieczającą folię pod czujnym okiem nauczyciela bibliotekarza. Uczniowie swoje prace wykonywali w wielkim skupieniu i z wielkim zaangażowaniem przez co wspomogli pracę bibliotekarza.

Projekt miał na celu zainteresowanie uczniów książką, rozbudzenie ich preferencji czytelniczych oraz uwrażliwienie na oddziaływanie estetyczne pracą nad książką .

Uczniowie  przyznali , że praca bibliotekarza jest bardzo ciekawa a obcowanie od „podszewki z książką” sprzyja zainteresowaniom czytelniczym.

Projekt edukacyjny został przeprowadzony w ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

IMG_20221025_100318 zdjęcie do pracy bibliotecznej
IMG_20221025_100336 - zdjęcie do pracy bibliotekarza