Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

   20180421 135208 21 kwietnia w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku  odbył się  finał centralny Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej. Zawody finałowe olimpiady polegają na publicznej obronie własnej pracy badawczej. Do finału zakwalifikowało  się 23  uczniów  liceów ogólnokształcących ze Skierniewic, Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Grajewa i uczennica klasy IIIB naszego liceum – Marianna Ciwun.

 

Publiczna obrona pracy badawczej wymaga dużej wiedzy i umiejętności opanowania stresu, jasnego przekazania informacji, bogatego zasobu terminologii naukowej. Z tym zadaniem Marianna poradziła sobie świetnie uzyskując jednogłośne wyróżnienie członków komisji za najlepszą prezentację tematu badawczego.  Suma punktów uzyskanych podczas wszystkich etapów olimpiady (praca pisemna, test i prezentacja) dały Mariannie tytuł laureatki IV Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wykładzie prof.dr.hab. Mirosława Ratkiewicza „Tajemnice osobowości ryb”. Chociaż temat wykładu wydawał się dość abstrakcyjny to okazał się niezwykle interesujący.

Gratuluję Mariannie sukcesu  i zachęcam do zapoznania się z prezentacją, którą na tej olimpiadzie wykorzystała omawiając  temat badawczy.

Alina Plis.

20180421_135208
20180421_133211
Previous Next Play Pause
1 2

Back to top