Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

dsc 7826XXV Ogólnopolski Festiwal „Piosenka Białoruska” okazał się bardzo szczęśliwy dla naszego szkolnego zespołu Zniczka. Podczas rejonowych eliminacji w Siemiatyczach 20 stycznia 2018 roku po zaprezentowaniu piosenek „Biełaja kasynoczka” oraz „Czamuż mnie nie pieć” zajęliśmy I miejsce w kategorii chórów! Udane występy zaliczyły również nasze solistki: Natalia Musiuk z klasy IIB LO zajęła I miejsce, a Weronika Ptaszyńska z klasy IA LO zajęła miejsce III.

Eliminacje centralne odbyły się 11 lutego w Hajnowskim Domu Kultury. Tym razem wykonaliśmy jedną piosenkę – „Czamuż mnie nie pieć”. Na obu etapach konkursu wywołała ona pozytywne emocje u publiczności, która mogła nie tylko wysłuchać naszego wykonania, ale również podziwiać nasz szkolny zespół taneczny, który towarzyszył nam podczas występu. Działa on pod kierownictwem pani Olgi Wiluk, która ułożyła choreografię do tego utworu. Ten etap festiwalu zakończyliśmy na miejscu II.

Zapewniliśmy sobie tym samym występ podczas Koncertu Galowego, który odbył się 16 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Było to cudowne przeżycie, które traktujemy jako najcenniejszą nagrodę oraz wynagrodzenie godzinnych prób i ćwiczeń. Dziękujemy naszemu opiekunowi – pani Bożenie Winconek za wspólną pracę, cierpliwość oraz poprowadzenie nas ku takim osiągnięciom!

Natalia Waśko, klasa IIIB LO

  Występ Zniczki na koncercie galowym - link do występu w Operze i Filharmonii Podlaskiej :

https://www.youtube.com/watch?v=taMjBkxreSU&index=1&list=LLOgQauFmkzyLQu67cZCClaw

 

DSC_7829
DSC_7825
DSC_7826
DSC_7832
DSC_7833
DSC_7835
DSC_7838
DSC_7843
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Back to top