Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Do realizacji działań z projektu NPRCz. aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariusza. 14 listopada grupa wolontariuszy wraz z opiekunem panią Ireną Ignatowicz odwiedziła Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży.

Uczniowie zorganizowali dla pensjonariuszy Wieczór Głośnego Czytania. Odpowiednio dobrana literatura, głośne czytanie wzbudziła wśród słuchaczy duże zainteresowanie książką. Po przeczytaniu fragmentów książek seniorzy zadawali pytania na temat kończącej się fabuły lub jak się potoczy interesujący ich wątek. W dyskusji o zainteresowaniach czytelniczych chętnie wracali do swoich ulubionych tytułów i autorów z czasów ich młodości. Panie najczęściej wymieniały utwory Marii Rodziewiczówny czy Eugeniusza Paukszty, natomiast panowie zaczytywali się w literaturze podróżniczej Arkady Fiedlera.

Głośne czytanie okazało się przydatną inicjatywą zarówno naszym wolontariuszom jak i seniorom. Seniorzy dziękowali uczniom za bardzo miły i przydatny wieczór, niektórzy przyznali (komu dopisuje wzrok), że postarają się czytać książki w długie zimowe wieczory. Uczniowie natomiast przyznali, że książka może być lekiem na każdy czas.

4
1
2
3
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top