Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

img 30195 grudnia 2017 roku na całym świecie jak i w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku gościliśmy wolontariuszy z Francji, Włoch, Hiszpanii i trzy osoby z Ukrainy. Przyjechali oni do Polski za pośrednictwem Wolontariatu Europejskiego EVS. Program umożliwia wysyłanie młodych ludzi jako wolontariuszy do pomocy przy różnych projektach zagranicznych oraz goszczenie wolontariuszy z innych krajów europejskich w istniejących już organizacjach.

W tym roku do Polski przyjechali młodzi ludzie z zagranicy aby pomóc przy Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Wertep organizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka.
W poniedziałek odbyło się spotkanie integracyjne gości z uczniami wspomagającymi komunikację. Spotkanie było bardzo udane, nasi koledzy wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego, francuskiego i rosyjskiego. Nawiązali bardzo żywą konwersację. Podczas zajęć wtorkowych z prezentacji i dyskusji mogliśmy się dowiedzieć o Wolontariacie Europejskim EVS, o doświadczeniach wolontariuszy, zapytać o interesujące nas sprawy. Po spotkaniach w klasach osoby chętne wraz z wolontariuszami wykonali pracę plastyczną. Wspólne malowanie farbami zainteresowało naszą szkolną społeczność. Mimo 8 godziny lekcyjnej w Sali było gwarno i wesoło. Ostatnim punktem programu pobytu gości był słodki poczęstunek, dzielenie się wrażeniami tego dnia, wspólnymi planami na najbliższe miesiące.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w dniu Wolontariusza!
Joanna Romaniuk
Szkolny Klub Wolontariusza

 

IMG_3019
IMG_3040
IMG_3068
IMG_3125
IMG_3138
IMG_3140
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Back to top