Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

AustraliaDnia 20 lutego, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły - Katarzyną Piskorską, która ukończyła liceum w 2008 roku. Katarzyna opowiedziała uczniom o swoim dorosłym życiu, jakie rozpoczęła idąc na studia na Uniwersytet Wrocławski. Przyznała, iż dzięki tej uczelni miała możliwość skorzystania z wyjazdu do Australii, który nastąpił po zakończeniu nauki.

Absolwentka mieszkała w państwie kangurów prawie 2 lata, więc zaciekawiła licealistów prezentacją o przeżyciach z podróży – „Życie do góry nogami”.
Przedstawiła nam interesujące fakty z codziennego życia w obcym państwie, wyjaśniła różnice kulturowe oraz zwyczaje Australijczyków. Oprócz tego, uczniowie dowiedzieli się o błędności stereotypów, jakie panują na temat tego kraju, przykładowo wyjaśniła, że jadowitych pająków nie spotyka się tak często, natomiast częściej zdarzają się wypadki spowodowane na drogach przez kangury. Na prezentacji pani Katarzyna pokazała zdjęcia z pięknych miejsc, do których udało się jej dotrzeć oraz barwnie opisała swoje odczucia.
Dzięki temu spotkaniu, wiele osób nabrało chęci odwiedzenia malowniczego państwa, jakim jest Australia.

Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie. Wszystkim, kogo interesuje temat o Australii Biblioteka szkolna poleca książkę „Australia – mój dom: emigracja lata 80 XX wieku”, oraz fotorelacje „Życie do góry nogami” na facebooku.
Julia Patejuk kl. IC

Back to top