Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022, 2024

 

W dniach 10-12.10.2017r. odbyła się wycieczka klas pierwszych liceum w Bieszczady. Wyjazd miał na celu, przede wszystkim, zintegrowanie nowych uczniów naszej szkoły, a także poznanie piękna polskich gór.
Pierwszego dnia, zmęczeni podróżą, mogliśmy odpocząć podczas rejsu statkiem, przy okazji podziwiając piękno otaczającego nas Jeziora Solińskiego. Później czekała na nas kolejna atrakcja – zwiedzanie Zapory Solińskiej. Mieliśmy okazję obejrzeć ją dokładnie, zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Następnego dnia odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o faunie i florze tamtejszych gór.

Wyniesiona wiedzę mogliśmy skonfrontować już kilka godzin później, kiedy wchodziliśmy na Połoninę Wetlińską.Chyba każdy uczestnik wycieczki, w połowie niezwykle stromej drogi pod górę, odczuwał zmęczenie, jednak po dotarciu do celu ogarnęła nas duma – osiągnęliśmy cel! Po powrocie do hotelu czekał na nas kolejny ciekawy punkt trzydniowej wycieczki – dyskoteka, podczas której mieliśmy okazję lepiej się poznać, potańczyć, zintegrować. Ten wieczór z pewnością stał się początkiem wielu nowych znajomości.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy skansen w Sanoku. Przewodnik opowiedział nam o życiu codziennym, tradycjach i wierzeniach tutejszej ludności. Mogliśmy zobaczyć warunki w jakich żyli i pracowali mieszkańcy Bieszczad.
Podsumowując, wszyscy uczestnicy wycieczki (zarówno nauczyciele, jak i uczniowie) byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Już szykujemy się na następną wycieczkę, ponieważ ciekawy program i doborowe towarzystwo to najlepszy sposób na integrację.

 

Galeria zdjęć z wycieczki

 

Back to top