Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

20180323 104000 b     Marzec można nazwać miesiącem konkursów języka rosyjskiego. W marcu bowiem odbywa się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego” organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Uniwersytetu w Białymstoku oraz ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

W tym roku uczestniczyliśmy w XI Edycji Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego”.

Wśród ponad stu uczestników była młodzież z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Narwi, Janowa, Hajnówki, Sokółki, Michałowa, Wysokiego Mazowieckiego i Sztabina. Uczniowie napisali 60 min test ze znajomości gramatyki rosyjskiej. Uczeń naszej szkoły ANDRZEJ BABULEWICZ   zajmując   II miejsce   został laureatem konkursu i otrzymał zaproszenie na uroczyste jego podsumowanie , które miało miejsce tydzień później. Na podsumowaniu zwycięzcom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody. Zdaniem organizatorów młodzież wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Jak co roku konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze.

   To jednak nie koniec sukcesów Andrzeja Babulewicza. Andrzej został również laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego. W zdobyciu tych wysokich wyników pomogła mu Pani Krystyna Bielewska, nauczyciel języka rosyjskiego.

Back to top