Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Kreatywne myślenie przydaje się nie tylko w pracy artystów i wynalazców, o czym przekonali się uczniowie klasy II a gimnazjum,. 14 czerwca 2018 roku w ramach Szkolnych Dni Talentów uczestniczyli oni w zajęciach mających na celu rozwijania zdolności kreatywnego i logicznego myślenia.

Zajęcia prowadziła pani Alina Ławrynowicz w asyście Julii Biegańskiej i Mateusza Amilusika. Uczestnicy, po podzieleniu się na grupy przy pomocy alfabetu Morse’a, otrzymali koperty z zadaniami. Wśród nich znalazły się między innymi zaszyfrowane wiadomości, tangram, sudoku i logiczne układanki. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązali również dwie zagadki kryminalne. Walka między grupami była wyrównana - niektórzy lepiej poradzili sobie z zadaniami matematycznymi, a inni z układankami.

Jeśli państwo też chcieliby sprawdzić swoje zdolności kreatywnego myślenia i logiki, zapraszamy do rozwiązania zadań, z którymi zmierzyli się uczniowie II a gimnazjum.

  1. Z sześciu zapałek proszę ułożyć cztery trójkąty równoboczne.
  2. Do okrągłej kawiarenki weszło czterech mężczyzn:
  • - Jan
  • - Maciej
  • - Rafał
  • - Zenek

Było w niej pusto. Tylko kelner stał za barem. Nagle zgasło światło i padł strzał. Gdy się zapaliło, kelner leżał nieżywy. Jan siedział przy stole z Rafałem i grali w karty. Maciej siedział w kącie, a Zenek wyglądał przez okno. Kto jest mordercą?

Miłej zabawy i powodzenia.

 J.M.B. II A LO

linia2

_DSC0578
_DSC0579
_DSC0577
_DSC0580
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top