Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

We czwartek, 21.06.2018, w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Bieżeństwo - historia zwykłych ludzi”, który był realizowany w bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Hajnówce we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Białowieskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem Kulturalnym „Pocztówka”. W ramach projektu został ogłoszony konkurs adresowany do młodzieży szkolnej, mający na celu upamiętnienie i popularyzację wiedzy na temat Bieżeństwa - uchodźstwa ludności obecnego wschodniego pogranicza Polski w latach 1915 - 1921 w głąb Rosji. Odbyła się również wizyta młodzieży z Niemiec, która gościła w domach młodzieży z naszej szkoły.

Podsumowanie projektu miało uroczysta oprawę. Uczestniczyli w nim m.in. Starosta Powiatu Hajnowskiego Mirosław Romaniuk, Wicestarosta Jadwiga Dąbrowska , Aneta Prymaka - Oniszk - autorka książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” oraz goście z Niemiec, a także młodzież hajnowskich szkół wraz z opiekunami. Prowadzącą była Pani Lucyna Lewczuk – koordynator projektu z ramienia Starostwa, która przywitała przybyłych gości i krótko opowiedziała o projekcie. Ważnym elementem podsumowania było wystąpienie gości z Niemiec, którzy opowiedzieli o problemie uchodźstwa w Niemczech w kontekście II wojny św oraz współcześnie.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: praca literacka, praca plastyczna ,praca filmowa. We wszystkich kategoriach pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

  1. praca literacka – Julia Prokopiuk z klasy IIA
  2. praca plastyczna - Izabela Androsiuk z klasy I C
  3. praca filmowa – 4 osobowy zespół: Kacper Keczyński kl. IA, Miłosz Łapicz kl. IC, Filip Maciuka kl. IC i Jacek Drużba kl. IIB

Jury pogratulowało wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z trudnym tematem Bieżeństwa i podkreśliło wysoki poziom wykonanych prac .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Szkolny koordynator projektu E.Seweryn

linia2

 

Back to top