Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Dnia 7 września 2018 r. klasy III Liceum z DNJB w Hajnówce wzięły udział w Białostockim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, którego gospodarzem był Uniwersytet w Białymstoku. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 09:00 i zaraz później dano nam wolną rękę co do spędzenia czasu.

Głównym założeniem Salonu Maturzystów jest zaznajomienie trzecioklasistów z tym, co ich czeka w maju, oraz później, już po zdaniu matury: wybór kierunku studiów, wybór miasta i uczelni. Mieliśmy więc możliwość podejścia do wielu stoisk promujących uczelnie m.in. z Białegostoku, Warszawy czy Lublina, posłuchania opinii osób studiujących, dopytania się o kierunki bądź warunki przyjęć, jak również otrzymania ulotek i informatorów na temat danej uczelni i zasad rekrutacji. Ponadto w ramach Salonów zorganizowano wykłady na tematy stricte związane z samym zdawaniem matury, przygotowaniem się do konkretnych przedmiotów czy też motywacji. Całe wydarzenie miało jednak głównie na celu podrzucenie nam namiastki tego, z czym będziemy się musieli zmierzyć już niebawem. Od naszych najbliższych decyzji może zależeć przecież nie tylko nasza edukacja, ale również dalsze życie.

Do Hajnówki wróciliśmy w okolicach godziny 14:00, z torbami wypchanymi informatorami, głową zaś przepełnioną myślami o naszej przyszłości.

Wiktoria Domańska III A

linia2

DSC_4616[1]
DSC_4617[1]
Previous Next Play Pause
1 2

Back to top