Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

26 września br. uczniowie naszego liceum wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na spektakl „Trzy Gisele” w wykonaniu aktorów Teatru Białoruskiej Dramaturgii z Mińska na Białorusi. Na scenie została przedstawiona prosta i jednocześnie skomplikowana historia prawdziwego życia Francuzki Giselle Kupes, ładnej i mocnej kobiety. Giselle urodziła się i wychowała w Paryżu, ale los zadecydował o tym, że większą część swojego życia spędziła na białoruskiej wsi Karzuny. Widzowie mogli się dowiedzieć o czym marzy młoda Giselle, która jest zachwycona baletem, co czuje dorosła Giselle oderwana od Ojczyzny oraz czego żałuje (i czy żałuje) Giselle w dojrzałym wieku w otoczeniu swoich wiejskich sąsiadów. Spektakl wzbudził wiele emocji oraz skłonił do refleksji naszych młodych widzów.

linia2

Back to top