Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Dnia 12.10 odbył się Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Podczas 7 godziny lekcyjnej uczniowie i nauczyciele zebrali się na auli szkolnej. Zawisła tam wspaniała dekoracja i cytat "Dzieci rodzą się ze skrzydłami nauczyciele pomagają im je rozwinąć", który idealnie pasował i był mottem uroczystości. Dyrektor zaczął przywitaniem zgromadzonych oraz podziękowaniem dla pedagogów. Zaprosił poszczególnych nauczycieli na środek i wręczył im nagrodę dyrektora. Po czym starosta Pan Mirosław Romaniuk i wicestarosta Pani Jadwiga Dąbrowska powiedzieli kilka słów od siebie. Uczniowie 3 klasy gimnazjum przedstawili swoje wykonanie muzyczne o tym, co zawdzięczają nauczycielom. Następnie wystąpiła "Zniczka", która jak zawsze pięknie podkreśliła uroczystość, również nie mogło zabraknąć Zespołu Tańca Ludowego, który przedstawił swoje umiejętności. Wspólne śpiewanie "Palubiła ja jaho" i "Kasił Jaś" zaakcentowało ten dzień. Zakończenie było magiczne, ponieważ nauczyciel Dariusz Musiuk akompaniował swojej córce, uczennicy naszej szkoły, a po raz ostatni wspólnie wystąpili: „Zniczka” i zespół taneczny.

Jeszcze raz my uczniowie chcemy podziękować dla wyrozumiałych nauczycieli naszej szkoły i życzyć wszystkiego najlepszego.

 

Julita Maciejuk

zdjęcia: Gabriela Andrzejuk i Małgorzata Simoniuk

linia2

Back to top