Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022

 

IMG 20201223 141615441Chcielibyśmy podziękować Pani Irenie Ignatowicz za pokazanie nam piękna pracy na rzecz innych, co pozwoliło nam zobaczyć świat z innej perspektywy oraz za trud włożony w działanie wolontariatu. W tym roku Opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza została Pani Anna Romaniuk. Cieszymy się, iż nasz Szkolny Klub Wolontariusza nie kończy swojej działalności a może wciąż trwać i się rozwijać. Obecnie funkcjonowanie naszego wolontariatu jest utrudnione, ponieważ uczymy się zdalnie i nie chodzimy do szkoły. Jednak nawet ta sytuacja nie przeszkadza nam w działaniu.  Dzięki zaangażowaniu przewodniczącej Szkolnego Klubu Wolontariusza - Marty Niesteruk wolontariat aktywnie działa.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i co roku w naszej szkole świętujemy ten dzień. W tym roku w ramach obchodów naszego święta 8 grudnia zorganizowaliśmy spotkanie na Zoomie z Panią Agatą Rychcik-Skibińską ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka”. Pani Agata opowiedziała nam o wolontariacie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, który umożliwia wyjazd do krajów Unii Europejskiej. Jest to inny rodzaj pracy wolontariackiej niż ten, o którym myślimy słysząc słowo wolontariat. Bardzo się cieszymy, że udało nam się uczcić Dzień Wolontariusza i zdobyć nową motywację do działania.   

Jako że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy wysłać kartki świąteczne organizacjom, z którymi współpracujemy oraz podopiecznym DPS Rokitnik w Białowieży. 9 grudnia rozpoczęliśmy robienie kartek świątecznych, jednak było tyle osób, którym chcieliśmy wysłać życzenia świąteczne, że robienie kartek dokończyliśmy 16 grudnia. Przy pracy pomagali nam wolontariusze, którzy przyjechali do Hajnówki w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Tworzenie kartek świątecznych dało nam wiele radości i pozwoliło nam wykorzystać nasze pokłady kreatywności. Udało nam się wykonać kartki dla wszystkich partnerów i podopiecznych DPS Rokitnik. Mamy nadzieję, że nasze życzenia wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych.

W imieniu wszystkich wolontariuszy, Joanna Chomczuk 2A

Back to top