Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022

 

Mistrzowie zawsze zostają mistrzami bez względu na warunki, jakie dyktuje nam pandemia. O kim mowa? O naszych stypendystach, mistrzach nauki, którzy zostali dostrzeżeni i nagrodzeni przez najwyższe władze państwowe. Z tej okazji została zorganizowana w naszej szkole mini uroczystość z udziałem nagrodzonych uczniów i ich rodziców oraz kilkorga nauczycieli, którzy, między innymi, przyczynili się do sukcesów uczniów. Wśród nagrodzonych przez Prezesa Rady Ministrów znalazł się uczeń klasy III C, Marcin Aleksiejuk, który uzyskał najwyższą średnią ocen w liceum 3-letnim oraz tytuł finalisty XXVI Edycji Olimpiady Języka Białoruskiego w Polsce, natomiast uczennica klasy II b, Antonina Antoniuk, uzyskała najwyższą średnią ocen w liceum 4-letnim. Uczeń klasy III A, Patryk Janczuk, otrzymał stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów oraz stypendium Ministra Edukacji і Nauki. Patryk może poszczycić się tytułem finalisty XXVI Edycji Olimpiady Języka Białoruskiego w Polsce oraz tytułem finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Mistrzowie nauki – stypendyści są dumą naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Чэмпёны заўсёды астаюцца чэмпіёнамі, нягледзячы на ўмовы, у якіх яны знайшліся. Пра каго гэта? Пра нашых стыпендыстаў – чемпіёнах па вучобе, якіх прыкмецілі і ўзнагародзілі нашыя дзяржаўныя ўлады. З гэтай нагоды ў нашай школе адбылася невялікая ўрачыстасць, у якой прынялі ўдзел узнагароджаныя вучні, іх бацькі ды некаторыя настаўнікі. Адным з лаўрэатаў стыпендыі Прэм’ер-міністра Польшчы стаў Марцін Алексеюк, які дабіўся найлепшых ацэнак сярод вучняў трохгадовага ліцэя, а таксама стаў фіналістам Алімпіяды па беларускай мове. Другой такой стыпендысткай стала найлепшая вучаніца чатырохгадовага ліцэя – Антаніна Антанюк. Вучань класа 3А – Патрык Янчук атрымаў стыпендыю Маршалка Падляшскага ваяводства за выдатныя вынікі ў вучобе ды стыпендыю Міністра адукацыі і вучобы за два тытулы фіналіста – Алімпіяды па беларускай мове ды Алімпіяды ведаў па харчах і харчаванні.

Чэмпіёны вучобы – стыпендысты з’яўляюцца гонарам нашай школы. Шчыра віншуем
і жадаем далейшых поспехаў.

Back to top