Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

Etap podstawowy OWE przeprowadzony został 25 stycznia br. w 23 szkołach ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Wzięło w nim udział 190 uczniów. Z każdej szkoły wytypowano trzech najlepszych (min. 80 proc. prawidłowych odpowiedzi) do etapu okręgowego. Udało się to 26 osobom.
W związku z ogłoszeniem stanu pandemii, etap okręgowy, decyzją Głównego Komitetu OWE, przeprowadzony został w zmienionej formie. Warunkiem udziału w eliminacjach było przygotowanie przez ucznia samodzielnej pracy badawczej na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Reprezentant naszego liceum Damian Iwaniuk podjął temat:
„Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu”.
W przypadku, gdy Twoim zdaniem takich nie ma, przedstaw własny plan takich przedsięwzięć wraz z uzasadnieniem.
Praca badawcza Damiana została wysoko oceniona przez Komitet Okręgowy OWE i uzyskał pierwsze miejsce w województwie i tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej , która odbędzie 4 i 5 czerwca.
Praca badawcza Damiana jest zamieszczona w zakładce „Nasze naukowe inspiracje” – zachęcam do zapoznania się z pracą i zainteresowania się tematem zapylenia powietrza w Hajnówce. Wiele możemy zrobić aby poprawić stan czystości powietrza, którym wszyscy oddychamy.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap

Opiekun merytoryczny OWE – Alina Plis

Back to top