Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020

 

finał OWE 21 06 2021Dnia 21 czerwca 2021 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego  odbyło się uroczyste podsumowanie  tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej podczas, którego Marek Olbryś, wicemarszałek  województwa podlaskiego  wręczył cenne  nagrody siedmiu finalistom min plecaki turystyczne, namioty.  Najcenniejsze  są jednak  indeksy na wyższe uczelnie których pełny wykaz znajduje się  na stronie internetowej OWE.

 Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to olimpiada interdyscyplinarna, wymagająca szerokiego zakresu wiedzy  ale przygotowania do kolejnych etapów to również ciekawa naukowa przygoda.

Damian o swoim udziale w OWE:

„Podjąłem decyzję o udziale w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, ponieważ daje to możliwość poszerzenia świadomości o otaczającym nas świecie. Niewątpliwym atutem Olimpiady są także indeksy na wiele uczelni w całym kraju.”

 Praca badawcza Damiana została bardzo wysoko oceniona przez Komitet Okręgowy OWE i uzyskał pierwsze miejsce w województwie  a 4 czerwca brał udział w etapie centralnym, który miał formę testu  rozwiązywanego on-line.   

 Praca badawcza Damiana jest zamieszczona w zakładce „Nasze naukowe inspiracje” – zachęcam do zapoznania się z pracą i zainteresowania się tematem zapylenia powietrza w Hajnówce.

 Warto zapoznać się z wnikliwą analizą i pomyśleć co  możemy zrobić aby poprawić stan czystości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

 Gratuluję i zapraszam wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji OWE.

 Opiekun merytoryczny  OWE – Alina Plis

Back to top