Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022

 

24.09.2021 r. na naszym placu szkolnym odbyła się ósma edycja imprezy kulturalno-edukacyjnej pod hasłem „Piknik z Białorusem”, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Nasza Szkoła. Nietypowy termin przedsięwzięcia (do tej pory zawsze odbywało się ono wiosną) podyktowany został ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią. Ideą tego projektu artystycznego stało się popularyzowanie kultury i języka białoruskiego, integracja środowiska oraz promocja Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce. Imprezę poprowadzili: Pan Profesor Jan Karczewski i uczennica klasy III B Małgorzata Golonko. Zebranych przed sceną uczestników spotkania przywitał Pan Dyrektor Igor  Łukaszuk. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku na czele z dyrektorem szkoły Alwidem Piotrem Niewulisem oraz z Wileńskiego Gimnazjum imienia Franciszka Skaryny na czele z Panią Walanciną Kawalczuk przebywający w Hajnówce w ramach projektu „Mniejszości narodowe bogactwem Europy” oraz przedstawicielka władz samorządowych w osobie Pani Niny Łukasik - Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Na przygotowanej scenie zaprezentowała się zarówno młodzież z naszego liceum, jak i goście. Wśród tych ostatnich znalazły się dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. św. św. Cyryla i Metodego oraz podopieczni Domu Opieki Społecznej w Hajnówce, a także uczniowie liceum litewskiego. Natomiast nasz „Białorus” reprezentowali: trio męskie z klasy III po szkole podstawowej, Dawid Tichoniuk, Jakub Niczyporuk i trio z klas III po gimnazjum, jak też zespół taneczny, w którego składzie znalazły się także absolwentki naszej szkoły. Absolwentami liceum są też członkowie zespołu „Wandrounik” na czele z Jackiem Drużbą, którzy również uświetnili swoim występem imprezę. O integracyjnym charakterze przedsięwzięcia świadczyć mogły występy uczestników projektu „Mniejszości narodowe bogactwem Europy” (zarówno uczniów, jak i nauczycieli), którzy wspólnie zaśpiewali piosenki w języku litewskim i białoruskim, jak też zatańczyli pod melodię białoruskiej piosenki „Tam pud hajom, hajom”. Jak na piknik przystało, był również cieszący się dużym zainteresowaniem grill. I chociaż jesienna pogoda zgromadzonych nie rozpieszczała – było dosyć zimno i wietrznie, a nawet  od czasu do czasu padał deszcz, humory młodzieży dopisywały.

Dziękujemy

linia2

Back to top