Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022

 

іDnia 23 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „ Przyrodnicza skarbnica ponad granicami” oraz konkursu plastycznego i fotograficznego „Moja przyrodnicza skarbnica”.  Podsumowanie miało bardzo uroczysty ale jednocześnie serdeczny charakter. W „Białorusie” gościliśmy przedstawicieli beneficjenta głównego tj.Białowieskiego Parku Narodowego ; p. Marka Świcia, p. Annę Gierasimiuk, p. Hannę Schmidt i p. Małgorzatę Karczewską, przedstawicieli Powiatu Hajnowskiego - wicestarostę Powiatu Hajnowskiego p.Joannę Kojło , przedstawicieli Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Hajnowskiego p.Walentynę Pietroczuk i p.Agnieszkę Łapińską –Chomicką. W uroczystym podsumowaniu projektu wzięła również udział p.Nina Łukasik, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych oraz dyrektor Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce p.Tomasz Tichoniuk.

  Wielu gości zabrało głos a przemawiający podkreślali  trudności realizacji zadań i jednocześnie gratulowali osiągnięcia wymiernych efektów projektu. Uczniowie-edukatorzy zwracali uwagę, że  dużo nauczyli się podczas licznych wyjazdów i prowadzenia edukacji rówieśniczej.

Ważnym elementem  części oficjalnej uroczystości było wręczenie nagród w konkursie „Moja przyrodnicza skarbnica”. Nagrody zostały ufundowane przez Białowieski Park Narodowy  i Powiat Hajnowski. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać piękne zdjęcia i prace plastyczne, eksponowane w auli szkolnej.

   Po części oficjalnej przyszedł czas na wyczekiwane otwarcie wystawy w Centrum Edukacyjnym. Piękne zdjęcia i banery tematyczne  wzbudziły zainteresowanie zarówno gości jak i uczniów naszej szkoły. Uczniowie – edukatorzy z dumą prezentowali w sali biologicznej materiały opracowane w czasie projektu oraz pokazywali jak wygląda „botaniczny świat”  pod binokularem czy mikroskopem.

  Choć projekt  się kończy to  tematyka roli roślin w życiu człowieka będzie kontynuowana w kolejnych latach.  Już we wrześniu tego roku planujemy dodatkową rekrutację uczniów a wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do śledzenia informacji na stronie szkoły i fb projektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji zadań projektowych.

Konsultanci edukacyjni- Agnieszka Lipińska, Alina Plis .

Back to top