Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022

 

Zarząd województwa przyznał stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie z województwa podlaskiego. Stypendia w kwocie 250 zł miesięcznie zostaną przeznaczone na rozwijanie ich twórczości. Wśród stypendystów znaleźli się również nasi uczniowie, którzy doskonalą swoje zdolności w szkole oraz poza nią.

Martyna Kierdelewicz (IV a) – odnosi sukcesy na konkursach recytatorskich w języku białoruskim. Od kilku lat jest stałą reprezentantką szkoły w eliminacjach centralnych konkursu poezji i prozy białoruskiej oraz małych form teatralnych „Sceniczne słowo”. Jest członkiem Zespołu Tańca Ludowego „Przepiórka”, działającego przy Hajnowskim Domu Kultury.

Aleksandra Maksimiuk (II a) – od wielu lat zdobywa laury na konkursach recytatorskich w języku białoruskim. Odniosła sukcesy wraz z zespołem teatralnym „Drama” oraz wokalnym „Zniczka”. Jest członkiem Chóru Parafii Prawosławnej p.w. św. Michała Archanioła w Trześciance.

Bartosz Jakoniuk (III c) – od najmłodszych lat występuje na scenie z żywym słowem białoruskim. Wielokrotny zwycięzca konkursów recytatorskich i gawędziarskich. Osiąga również sukcesy wraz ze szkolnym zespołem wokalnym „Zniczka”.

Image 000001

Back to top