Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022, 2024

Dnia 21.03.2023 r. w naszym liceum odbył się turniej siatkarski pod nazwą „Wiosenada 2023”. Były to dla kibiców, jak i samych graczy jedne z bardziej emocjonujących i ekscytujących zawodów. Potwierdzeniem tego stało się zachowanie widowni na trybunach, która tego dnia wspaniale wspierała swoje klasy. Na sali nie było cicho - pełne emocji i ducha walki rozgrywki dawały o sobie znać całej szkole. Turniej rozpoczął się na 3 godzinie lekcyjnej i trwał do godziny 15. Klasy zostały podzielone na dwie kategorie: kadetów i juniorów. Do juniorów zaliczono uczniów klas 3 - 4 , a do kadetów klasy 1 - 2. Łącznie było 12 drużyn, które rozegrały 31 meczów. W kategorii juniorów zwyciężyła klasa 4c, brawurowo wygrywając 4 mecze. W składzie znajdowali się: Marcin Bajko, Adam Dmitruk, Adrian Gabiec, Paulina Gołub, Damian Iwaniuk, Julia Nowak, Krzysztof Omelianiuk i Antoni Tokajuk. Drugie miejsce należy do kl.4b , trzecie - kl.4a, czwarte - kl.3b, piąte - kl.3c. Rozgrywki w tej kategorii przebiegały błyskawicznie, stając się pokazem umiejętności uczniów. W kategorii kadetów zwyciężyła klasa 1b, wygrywając wszystkie swoje mecze. Według mnie był to pokaz klasy i umiejętności zawodników, którzy rozgromili drużyny przeciwne, nie pozostawiając im szans. Jedynym wyjątkiem był mecz z klasą 2c, uważany za spektakularny i zapierający dech w piersiach. W składzie zwycięzców znajdowali się: Kacper Bańkowski, Bartosz Birycki, Julianna Link, Gabriel Nikołajuk, Hubert Sacharczuk, Wiktor Wappa, Tomasz Wasiluk, Julia Waszkiewicz i Borys Witosław, pozostawiając na drugim miejscu kl. 2c z pięknym wynikiem 5 wygranych. Trzecie miejsce zajęła  kl. 2b z czterema wygranymi, czwarte miejsce kl. 1a, piąte miejsce: kl. 2a, szóste miejsce: kl. 1d, siódme miejsce: kl.1c. Na koniec rozgrywek w każdej kategorii wręczono  puchar zwycięskiej drużynie. Zwycięzcy otrzymali także gratulacje od nauczycieli wf-u oraz od Dyrektora, co zostało  uwiecznione na zdjęciach. Turniej został zorganizowany i przeprowadzony dzięki naszym wspaniałym nauczycielom wychowania fizycznego: Romanowi Danilukowi, Cezaremu Szykule i Jerzemu Janielowi. Przyczynili się oni do tego widowiskowego wydarzenia, którym była Wiosenada 2023, ucząc i trenując biorących w niej udział zawodników.