Perspektywy ico

JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

SREBRNA SZKOŁA 2018, 2019, 2020, 2022, 2024

 

Dnia 28 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z edukatorką Fundacji „Pierwsi dla piersi” działającej przy Białostockim Centrum Onkologii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i drugich naszego liceum. Pani Marta, opierając się na własnych doświadczeniach w walce z rakiem piersi przedstawiła znaczenie badań profilaktycznych we wczesnym wykrywaniu i leczeniu raka piersi. Spotkanie dotyczyło trudnego tematu więc  nie obyło się bez wzruszeń i emocji zarówno ze strony prowadzącej jak i uczestników. Zaskakująco mało uczniów zgłaszało, że wie o badaniach profilaktycznych ich mam ale wszyscy zgodnie twierdzili, że w domu porozmawiają o badaniach profilaktycznych i przekonają mamy, siostry czy ciocie do zapisania się na profilaktyczną mamamografię czy usg w Białostockim Centrum Onkologii. Dzięki szczeremu przekazowi pani Marta dotarła do wielu uczniów i mam nadzieję „drużyna zwolenników profilaktyki” została znacząco zwiększona o uczniów naszego liceum.

 W czasie dyskusji pojawiły się też tematy dotyczące profilaktyki innych nowotworów takich jak np.rak skóry- czerniak, rak jelita grubego  czy nowotwory męskich i żeńskich narządów rozrodczych. Pani Marta wyczerpująco wyjaśniła w jaki sposób można umówić się na wizytę konsultacyjna w BCO i wielu uczniów było zaskoczonych, że jest to tak proste.

Jako szkoła deklarujemy, że będziemy prowadzić regularnie  takiego typu spotkania i propagować profilaktyczne badania onkologiczne.

Dziękujemy serdecznie p.Marcie za niezwykle ciekawe spotkanie i p. Elżbiecie za duże wsparcie w jego organizacji.

 Alina Plis

Image-000001
Image-000002
Image-000003
Image-000005
Image-000006
Image-000007
Image-000008
Image-000009
Image-000010
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Back to top